Derby s Novým Hrozenkovem rozhodly penalty

8. 5. 2017   |   Jaroslav Valián

20. kolo, sobota 6. 5. 2017, 15:00

FC Velké Karlovice

Sokol Nový Hrozenkov

2:1pen

Branky: 23. Mynarčík – 7. Mikula


Reportáž

Zápas dvou mužstev z konce tabulky přinesl fotbal, který i laikovi napověděl, že se jedná spíše o kopanou než fotbal. Od počátku se na hrací ploše vesměs bojovalo, fotbalové kombinace se divák nedočkal.Domácí trenér Adam Králík staví mužstvo vždy těsně před zápasem z těch, kteří přijdou nebo jsou nominováni na lavičku prvního mužstva. Tentokrát si alespoň první půli zahrál Pavel Škrobák, ale byl, jako obvykle pečlivě střežen a tak se dostal jenom jednou ke kloudnému zakončení, když prudkou střelou z voleje, jen těsně minul hostující svatyni.

Hosté šli do vedení po hrubé chybě domácích, kdy tak dlouho lavírovali s odkopem, až se míče zhostili hosté a Mikulou otevřeli skóre. Vyrovnání přišlo z trestného kopu, kdy z pravé strany namířil domácí Adam Mynarčík přesně přes zeď do Podešvovy branky. Ve druhé půli pokračovala kopaná a tak utkání dospělo do penaltového závěru. Nutno ještě vzpomenout akci v nastavení druhého poločasu, když opět Mynarčík lobem jen těsně minul vyběhnuvšího brankáře hostů.
Penalty započali hosté a hned první střelou minuli. Domácí Pinkava, Škrobák Petr, Mynarčík , Píšek a Králík Štěpán se nemýlili, u hostů minul Šulák, když se potom Měkyna, Mazáč, Ohryzek a Podešva nemýlili.
Oba celky pomýšlejí na záchranu, ale bude to pro oba ještě hodně těžké, u domácích bude nutno k bojovnosti připojit trošku fotbalového kumštu.


Sdílet
obec Velké Karlovice město Karolinka