1. kolo, sobota 5. 8. 2017, 17:00

FC Velké Karlovice

SK Boršice

3:0

Branky: 7. vlastní, 59. Jakub Podešva, 88. Škrobák

FC Velké Karlovice: Bil – Heger, Mikula, Zeť, Maliňák – Vašut, Jakub Podešva, Michael Podešva (83. Mynarčík), Ondřejka (79. Píšek) – Pavelka, Škrobák (89. Králík). Trenér Petr Ondřejka.

Reportáž

S velkým očekáváním jsme očekávali, jak se ouvertura povede domácím, když přece jenom minulé tři roky měli od KP trochu odstup. V parném odpoledni začalo utkání ve svižném tempu a byli to domácí, kteří měli lehce navrch. Přispěla k tomu i úvodní branka domácích, když ránu Pavla Škrobáka si do vlastní, sítě srazil hostující Králík. Hosté byli potom rychle šanci vyrovnat, ale prudká hlavička skončila na tyči domácí svatyně. Vekou šanci ještě před poločasem spálil Pavel Škrobák, když po odraženém míči hostující obranou si do ni naběhl a prudkou ránu bohužel branku netrefil. Po přestávce byli hosté mírně aktivnější, jakoby vše vložili na jednu kartu, ze čtyř doposud hrajících obránců jednoho obětovali na útočnou aktivitu to znát. Nicméně domácí obrana byla skálopevná a tak přišel okamžik domácí odplaty. Po levé straně založili útok a opět odražený míč vrátil do hostující šibenice mladičký Jakub Podešva. Hosté již potom spíše pokukovali po časomíře, tušili, že v den „karlovské púti“ jim bodově pšenka nezakvete. Poslední ránu jim zasadil opět Pavel Škrobák, který zblízka dokonal dílo zkázy.

Martyrium domácích, co se zdravotního stavu týče, nemá konce. Při předzápasovém rozcvičení se zranil Honza Langer a tak od začátku musel nastoupit Tomáš Ondřejka, který ještě s přípravou vůbec nezačal a nakonec odehrál celé utkání a nutno říci, že velmi dobře. Do utkání naskočil v závěru i Adam Králík jr., který se doléčuje z dva roky trvajícího léčení operovaného kolena.
Co utkání napovědělo: v krajském přeboru se hraje jiný fotbal, karlovští se musí tomuto trendu rychle přizpůsobit. Disciplína, kterou jim vtloukají do hlavy oba trenéři, musí být základem všeho. Není nyní absolutní prioritou se znovu vrátit do divize, kraj je hodně dobrá soutěž a na postup je zapotřebí z fotbalového umu ukázat více, než tomu bylo tentokrát.

Jaroslav Valián – předseda VKK a vedoucí mužstva


Sdílet
obec Velké Karlovice město Karolinka